Ból pleców nie należy do najbardziej uciążliwych dolegliwości, z jakimi musimy się zmagać, ale jest jednym z najcięższych. Dzieje się tak dlatego, że ból pleców często ogranicza naszą mobilność, z czego nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo jest dokuczliwy, gdy czujemy się dobrze. Istnieją różne rodzaje bólu pleców. Bóle te mogą wynikać z wielu przyczyn, z których jedną z najczęstszych jest nieprawidłowa postawa spowodowana brakiem wiedzy o tym, jak dbać o kręgosłup.

Ćwiczenia fizyczne.


Istnieją ćwiczenia łagodzące ból pleców w przypadku bólu pleców. Ćwiczenia te są w zasięgu każdego z nas, ponieważ zasadniczo chodzi o to, by regularnie chodzić i pływać. Pływanie jest bardzo dobrym sposobem na złagodzenie tych bólów. Możemy cieszyć się spacerami i pływaniem, nie zdając sobie sprawy, że tak naprawdę ćwiczymy, co jest również korzystne dla pozostałych funkcji naszego organizmu.

Spróbuj schudnąć.


Jednym z najczęstszych problemów, które zazwyczaj powodują problemy z kręgosłupem, jest nadwaga. Nadwaga nie jest korzystna dla zdrowia, a w przypadku kręgosłupa nadmiar kilogramów może go obciążać i w perspektywie krótkoterminowej powodować poważne bóle. Jeśli będziemy wykonywać ćwiczenia, o których mowa w poprzednim rozdziale, i połączymy je ze zdrową dietą, nie będziemy mieli problemu z obniżeniem wagi.

Zwróć uwagę na swoją postawę.


Jeśli zamierzasz siedzieć przez dłuższy czas, musisz bardzo uważać na swoją postawę. Utrzymywanie pleców w pozycji wyprostowanej jest niezbędne do uniknięcia wad rozwojowych i bólu w perspektywie długoterminowej. Utrzymywanie prawidłowej postawy ciała jest ważne, niezależnie od tego, czy siedzimy, czy podnosimy ciężary. Jeśli mamy tendencję do wygięcia kręgosłupa, w końcu zapłacimy za to bólem pleców.

Materac jest ważny.


Dobry sen jest niezbędny dla dobrego zdrowia. Udowodniono, że osoby, które lepiej wypoczywają, mają silniejszy układ odpornościowy niż osoby, które nie wypoczywają. Spędzamy wiele godzin dziennie śpiąc w łóżku, dlatego wybór materaca jest bardzo ważny. Obecnie dostępnych jest wiele materacy, które wzmacniają dolną część pleców i pomagają nam znaleźć odpowiednią pozycję, aby uniknąć problemów z kręgosłupem. Inwestycja w dobry materac to inwestycja w zdrowie, dlatego zawsze powinniśmy mieć materac dobrej jakości.

Rzuć palenie.


Tytoń jest ogólnie szkodliwy dla zdrowia. Chociaż palenie kojarzy nam się z problemami z płucami, udowodniono, że jest ono szkodliwe także dla naszych pleców. Dzieje się tak dlatego, że zarówno dym tytoniowy, jak i nikotyna są szkodliwe dla naszego kręgosłupa, ponieważ powodują jego szybsze starzenie się. Starzejący się kręgosłup jest bardziej podatny na bóle pleców związane z wiekiem.