W ostatnich latach zapanowała moda na liczenie przebytych kroków. Wiele urządzeń pozwala nam monitorowanie stanu kroków, które przeszliśmy w ciągu każdego dnia. To bardzo pomocne narzędzie.

By zdrowo żyć i być w niezłej formie, warto robić 10 tysięcy kroków dziennie. Czy to duża wartość? Wszystko zależy, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Jeśli unikamy chodzenia, a nasze nawyki opierają się głównie o jazdę samochodem, zdecydowanie będzie to spore wyzwanie. Z czasem jednak złapiemy regularność i będziemy uzależnieni od tego, by po prostu więcej chodzić.

Jeśli prowadzisz głównie siedzący tryb życia, warto po prostu coś zmienić. Ruszyć się na 40 minutowy spacer, a może nawet taki do godziny? W godzinę spokojnym tempem jesteś w stanie zrobić nawet do 5 kilometrów. To powinno dać Ci coś koło 5-7 tysięcy kroków, wszystko zależy od tego, jak duże je masz.

Kroki możesz robić w wielu miejscach. Po prostu więcej poruszaj się bez samochodu. Drobne zakupy? Wybierz jakiś sklep, oddalony nieco od Twojego miejsca zamieszkania i pójdź tam piechotą. Zmęczysz się trochę? Nie szkodzi, po jakimś czasie organizm Ci podziękuje.

Zawsze możesz pomyśleć o bieganiu. Wiadomo, nie od razu Rzym zbudowano. Zacznij od małych dystansów w spokojnych miejscach. Pamiętaj jednak, bieganie uzależnia jeszcze bardziej niż chodzenie. Potem będziesz musiał znaleźć na nie czas i nie będzie wymówek. To, na szczęście, bardzo dobre uzależnienie. Dzięki bieganiu zbudujesz znakomitą sylwetkę i poczujesz się lepiej. 

Odpowiadając na pytanie postawione w tytule, tak, zdecydowanie warto robić coś koło 10 tysięcy kroków dziennie. Regularnie wykonywany ruch pozwoli Ci znacznie zdrowiej żyć. Przyspieszy Twój metabolizm, co przy zbalansowanej i normalnej diecie, przyniesie zadziwiające efekty dla Twojego ciała. Zrzucisz zbędne kilogramy, będziesz bardziej wysportowany. Co ważne, regularny ruch sprawi, że po prostu poczujesz się lepiej psychicznie. To tak naprawdę podstawa do wszystkiego. Do lepszej jakości życia codziennego.