Sanatorium Busko-Zdrój

Sanatorium, to miejsce, w którym spotkamy nie tylko osoby schorowane i wymagające rehabilitacji, ale także tych, którzy pragną wypoczynku w klimatycznym miejscu z dodatkowymi zabiegami poprawiającymi stan zdrowia. Wizyta w uzdrowisku, to przede wszystkim czas, który pozytywnie wpłynie nie tylko na ciało, ale i na ducha. Aktywny wypoczynek w połączeniu z prozdrowotnymi zabiegami, to idealne rozwiązanie dla osób leczących się oraz dla tych, którzy szukają po prostu chwili wytchnienia. 

Busko-Zdrój – uzdrowisko dla każdego

Znane i cenione w całej Polsce uzdrowiska w Busku-Zdroju, to miejsca w których znajdziemy bogatą ofertę zabiegów dla osób cierpiących na choroby układu krążenia, reumatyzm, schorzenia neurologiczne, porażenie mózgowe, a także schorzenia alergologiczne, dermatologiczne i narządów ruchu. Baza zabiegowa opiera się głównie na fizykoterapii, inhalacjach, hydroterapii, masażach, kinezyterapii oraz innych ćwiczeniach i działaniach poprawiających stan zdrowia. Sanatoria posiadają także bardzo bogatą opcję pakietów okazjonalnych dla osób w każdym przedziale wiekowym. 

Niezwykły klimat i historia regionu

Popularność tego regionu związana jest przede wszystkim ze źródłem słono-gorzkich wód, których właściwości lecznicze znane są od wielu lat. Dzięki nim okolica słynęła z ogromnych tężni, które istniały w Busku w roku 1795, natomiast pierwsze szyby, z których pobierano leczniczą wodę wykonano w 1776 roku. Od tamtego czasu uzdrowisko słynie z pijalni wód oraz kąpieli siarczkowej. Obecne sanatoria bazują na dobrodziejstwie tamtejszego mikroklimatu oferując kuracjuszom zabiegi związane z wykorzystaniem wody leczniczej, m.in. inhalacje, kąpiele borowinowe, kąpiele perełkowe, kąpiele solankowe, kąpiele siarczkowe, baseny mineralne i wiele innych. Dodatkowo kuracjusze mogą skorzystać ze standardowych sanatoryjnych terapii. Bogaty wybór obiektów sanatoryjnych pozwala na wybór  odpowiedniego zarówno z uwagi na cenę za pobyt, jak i oferowane w nim usługi. Wszystkie obiekty zlokalizowane są w pobliżu tamtejszego Parku Zdrojowego co z pewnością wpłynie nie tylko na walory zdrowotne, ale i walory wizualne, które z pewnością umilą pobyt w uzdrowisku.